• Kronika Zielonej Szkoły

• Uczniowie klasy 5b po powrocie z czterodniowej wyprawy na Zieloną Szkołę, pełni wrażeń i nowych doświadczeń, postanowili wspomnienia z wycieczki opracować w formie Kroniki Zielonej Szkoły.
          • Projekt był pracą zespołową. Do jego realizacji wybraliśmy program PowerPoint dostępny w chmurze Microsoft 365.

Każdy z zespołów miał za zadanie przedstawić jeden dzień wycieczki na dwóch slajdach, pamiętając o zasadach tworzenia dobrej prezentacji, czyli zachowaniu spójność stylu na każdym slajdzie, doborze odpowiedniej czcionki oraz atrakcyjnej dopasowanej do tekstu grafice.

strona tytułowa Kroniki Zielonej Szkoły - grafika ozdobna

Tworząc kronikę uczniowie zdobywali i rozwijali między innymi:

• Umiejętność przedstawiania informacji w atrakcyjny sposób, redagowania krótkich wypowiedzi, formatowania tekstu, łączenia tekstu z grafiką

• Umiejętność współpracy i pracy w chmurze - pracując w zespołach uczyli się planować, organizować, komunikować i oceniać swoje działania.

Zapraszamy do Kroniki Zielonej Szkoły, efektu pracy wszystkich uczniów klasy 5b.

Prezentacja na potrzeby publikacji jest dostępna w formacie pliku pdf (938KB)

Grażyna Chmielewska