• WYDARZENIA w ŚWIETLICY

• Świetlica szkolna jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym!

Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:30.

Główne zadanie świetlicy polega na organizacji czasu wolnego uczniów, którzy pozostają na terenie szkoły przed oraz po zakończeniu zajęć lekcyjnych. W świetlicy prowadzone są zajęcia zorganizowane, mające na celu nauczenie wychowanków umiejętności zagospodarowania czasu wolnego oraz rozwijania własnych zainteresowań i potrzeb.

Prowadzone w świetlicy zajęcia mają na celu wspieranie wielokierunkowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego dzieci. Stanowią one istotny łącznik pomiędzy działaniami wychowawczymi Rodziców i szkoły.

Świetlica jest także ważnym ogniwem w systemie wychowania i opieki nad dzieckiem. Wspomaga działania edukacyjne i uzupełnia pracę szkoły poprzez opiekę nad dziećmi, oddziaływania wychowawcze oraz pracę dydaktyczną.

Cele i zadania świetlicy uwzględniają istotne funkcje czasu wolnego:

• odpoczynek (regeneracja sił psychicznych i fizycznych),
            • rozrywkę (czas wyzwalania pozytywnych emocji),
            • rozwój indywidualnych zdolności i zainteresowań.

W naszej świetlicy odbywają się różnego rodzaju zajęcia prowadzone przez poszczególnych wychowawców, innych nauczycieli oraz naszych gości.  Informacje tych zajęciach można uzyskać u wychowawców poszczególnych grup

Organizowana jest także pomoc w odrabianiu lekcji. W ciągu całego roku szkolnego w świetlicy odbywają się imprezy i konkursy.

Obowiązkiem dzieci przebywających w świetlicy jest przestrzeganie wewnątrzświetlicowego regulaminu.

• Informacje ważne dla RODZICÓW

•

• Warunkiem zapisu do świetlicy jest zakwalifikowanie dziecka na podstawie złożonej przez rodziców lub prawnych opiekunów Karty Zgłoszenia [karta zgłoszenia do pobrania]

• Wychowawcy świetlicy odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci, które zostały doprowadzone do świetlicy (tylko w godz. 7.00-17.30)

• Dzieci ze świetlicy mogą być odbierane przez rodziców (prawnych opiekunów) lub przez inne osoby pełnoletnie, które rodzice/prawni opiekunowie upoważnili pisemnie, tzn. dokonując wpisu do Karty Zgłoszenia lub przynosząc dodatkowe pisemne upoważnienie.

• Koła zainteresowań prowadzone w świetlicy

• W roku szkolnym 2022/2023 prowadzimy następujące koła zainteresowań oraz zajęcia:

• koło kreatywnych inicjatyw - Wiktoria Żurobska
            • koło czytelnicze "Mola Książkowego" - Anna Małachowska
            • koło orgiami - Anna Możdżyńska
            • koło muzyczne - Aneta Czerwińska
            • koło języka angielskiego - Anna Możdżyńska
            • koło przyrodnicze - Elżbieta Piechota
            • koło szachowe - Marzena Mrozińska
            • koło plastyczne - Joanna Banaszek
            • kółko sportowe -  Sylwia Czaplicka
            • Długopisy 3D - Iwona Leusz
            • Gry planszowe - Iwona Szymańska
            • zajęcia kulinarne - Angelika Lipke

•

• Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami o naszej świetlicy!