• Konkursy Pozaszkolne

• Konkurs FUTUWAWA - Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat

• FUTUWAWKA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? Najpierw policz, ile będziesz mieć lat za 30 lat. Wiesz już ile? Potem zapytaj starsze od siebie osoby, jak pamiętają miasto z czasów, kiedy były w Twoim wieku. Zobaczysz, że 30 lat to bardzo dużo i w tym czasie może zmienić się dosłownie wszystko!
        • Nieważne, czy w 2050 roku będziesz mieszkać w Warszawie, czy w innym miejscu na świecie. Na pewno chciałbyś/chciałabyś, żeby to było po prostu fajne miejsce. Pomóż nam zaplanować dobrą do życia Warszawę przyszłości.

Warszawa przygotowuje teraz dokument zwany Studium. Będzie w nim zapisane, jak miasto będzie się rozwijać i co będzie dla niego ważne. Przygotowują go dorośli – ale nie tylko oni powinni decydować o przyszłości miasta. Warszawa w 2050 roku być może będzie Twoim miastem, będziesz w nim pracować, odpoczywać, robić zakupy, realizować plany i spełniać marzenia. Nie musisz jedynie czekać na zmiany, możesz je sam/a zaproponować!

Tematów jest wiele. Możesz zastanowić się nad zielenią w mieście, nad ekologią. Możesz pomyśleć o innych ludziach – kim będą, skąd będą pochodzić, jak będą korzystać z miasta? Jak sprawić, żeby żyło im się jak najlepiej? Jak dbać o zwierzęta – zarówno te domowe, jak i dzikie? Jak będziesz się poruszać po mieście, gdzie będziesz spędzać czas wolny? Pomyśl, co może być dla Ciebie ważne za te 30 lat. Co chciał/a/byś zachować w mieście, a co zmienić? Jak może w tym pomóc nauka albo technologia?

Te wszystkie wątki łączą się w jednym pytaniu konkursowym: „Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?”. Odpowiedz na nie! Możesz to narysować lub namalować, napisać o tym opowiadanie, nagrać film, zrobić makietę, przygotować animację – co tylko chcesz! Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

Konkurs FUTUWAWKA przeznaczony jest dla Ciebie i Twoich kolegów i koleżanek z klas 1–8 podstawówki.

Prace konkursowe można zgłaszać do 19 kwietnia 2021

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone (tablet graficzny i inne nagrody rzeczowe) i pokazane na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://mieszkamy.futuwawa.pl/

plakat Konkursu FUTUWAWA

Zapraszamy do udziału w konkursie

Grażyna Chmielewska